7 מושגים שחובה לדעת בציוד הגברה

ציוד הגברה, הפך בעידן הנוכחי למבוקש ובעיקר כאשר מדובר על מארגני אירועים, אשר מבקשים להפיק מוסיקה באיכות הגבוהה ביותר. לא כל מארגני האירועים מבינים לעומק את האיכויות השונות והמשתנות של ציוד ההגברה ועל כן נכון לקחת בחשבון את המושגים השונים, אשר מגדירים את מערכות ההגברה השונות. השכרת ציוד הגברה לאירועים משתנה בהתאם למקום האירוע, ביחס לכמות המשתתפים וכיוצא בזאת ועל כן עוד לפני שאתם מחליטים איזה ציוד נכון לשכור, הגדירו את האירוע והיעזרו בצוות המקצועי באשר לסוג שנכון לכם לשכור.

ציוד ההגברה לו תזדקקו באירוע

1. רמקול / בוקסה – השכרת ציוד הגברה כולל פריטים רבים והעיקרי ביניהם הוא הרמקול או הבוקסה (רמקול ובוקסה הם שמות נרדפים). השכרת רמקולים.

2. סאב-וופר (subwoofer) – הסאב מפיק את צלילי הבאס (ה"בומים" שמקפיצים את האורחים במסיבה/באירוע). כל מי שמבקש לשדרג את האירוע שלו ולהפוך את האירוע לאיכותי יותר, ראוי שישכור גם סאב.

3. מוניטור – המוניטור הוא הלכה למעשה רמקול. על פי רוב מי שמשתמש במוניטור הוא איש מקצוע מעולם המוסיקה לרבות תקליטן. באמצעות המוניטור יכול התקליטן לשמוע עצמו ברור יותר על אף המוסיקה המתנגנת במסיבה באירוע.

4. רמקול נייד – רמקול נייד או בשם הפופולארי יותר כיום הבידורית, מתאימה למי שמארגן אירוע במקומות בהם אין גישה לחשמל. הבידורית היא האפשרות לשמוע מוסיקה באיכות מצוינת, משום שיש בה באופן מובנה מיקסר בעל חיבור למיקרופונים. הבידורית על פי רוב היא קלה וניתן לנייד אותה ממקום למקום והיא מאפשרת לכל אדם לארגן אירוע ולהשמיע מוסיקה איכותית, אך כל עוד ולא מדובר באירוע רב משתתפים. היה והאירוע המתוכנן הינו גדול וכולל משתתפים רבים, לא נכון להגיע עם דיבורית משום שהאירוע לא יהיה איכותי ברמת השמע.

5. כבלים – שימו לב כי בעודכם מחפשים השכרת ציוד ואכן שוכרים ציוד הגברה, שאתם לוקחים אתכם את הכבלים המתאימים לציוד. ציוד להשכרה מגיע עם מגוון נרחב של כבלים ולכל כבל התפקיד שלו, אך כולם ללא יוצא מהכלל משמשים לחיבור ולחיווט החל מכבל XLR ועד כבל PL

6. פלטת DJ – תפקיד הפלטה היא לאפשר לתקליטן לשלב באופן רציף שירים מגוונים האחד מהשני והיא שתאפשר לתקליטן ליצור אפקטים.

ציוד הגברה להשכרה

7.מיקסר – ציוד הגברה להשכרה, כאמור כולל פריטים שונים ומגוונים ובין היתר עליכם לדאוג למיקסר. ככל שמדובר על הגברה לאירועים, חשוב להקפיד על מיקסר חיצוני ומקצועי וזאת כדי להפוך את האירוע לאיכותי ואת המוסיקה המושמעת לאיכותית אף יותר. רמקולים רבים מגיעים עם מיקסר מובנה, אך חשוב להבין כי הוא לא מספיק מקצועי ועל כן יש לדאוג למיקסר חיצוני שמאפשר מעל לשני ערוצי מדיה – מיקסר להשכרה.

לסיכום – השכרת ציוד לאירועים היא משימה שיש להגיע אליה מוכנים ובעיקר אם יש רצון להפיק אירוע איכותי ומוצלח. חשוב לקחת בחשבון את סך האלמנטים הנדרשים לאירוע ולהיוועץ במידת הצורך עם צוות מקצועי דרכו מבצעים את ההשכרה.

השארת תגובה